Resultat Total - Officiel 
 
  Stævne navn  E47_Lyngby    Udskriftsdato  23 november 2013   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2013         
 
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            41.19   
Anna Lindholm  2001  Søllerød Svømmeklub            43.53   
Luna Green-Birch  2001  Helsingør Svømmeklub            47.69   
Caroline Meyer  2002  Hørsholm Svømmeforening            47.79   
Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening            47.80   
Karoline Christensen  2002  Helsingør Svømmeklub            47.95   
Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            51.55   
Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub            52.15   
Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            52.73   
10  Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            52.83   
11  Kaya Serena  2004  Lyngby Svømmeklub            52.89   
12  Nicoline Hjort Kaas  2003  Hørsholm Svømmeforening            53.39   
13  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            53.64   
14  Silke Victoria Stege Geil  2003  Hørsholm Svømmeforening            56.67   
15  Nilla Stevnhoved  2005  Lyngby Svømmeklub            56.77   
16  Anna Myhre Rottensten  2004  Lyngby Svømmeklub            57.91   
17  Lucca Maria Balle  2004  Helsingør Svømmeklub            58.16   
18  Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            58.91   
19  Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub            1:02.66   
20  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            1:03.53   
21  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            1:04.00   
22  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:04.74   
23  Emilie Sofie Astrup  2003  Søllerød Svømmeklub            1:10.72   
Astrid Thimmer  2003  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  cr armtag v/start 
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  mgl berør 
Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  berør 1hånd v/50m 
                     
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Kjær Jørgensen  2001  Hørsholm Svømmeforening            46.65   
Alexander Schiøtz  2001  Hørsholm Svømmeforening            46.86   
Valdemar Solok  2001  Søllerød Svømmeklub            48.16   
Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            49.53   
Mathias Nørskov  2001  Søllerød Svømmeklub            52.63   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            53.62   
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            53.78   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            54.42   
Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            54.79   
10  Joachim Lanzky Otto  2001  Hørsholm Svømmeforening            55.81   
11  Otto Walther Holst  2003  Hørsholm Svømmeforening            57.82   
12  Andreas Løvendahl Eefsen  2003  Søllerød Svømmeklub            59.52   
13  Johan Walter  2003  Søllerød Svømmeklub            1:00.91   
14  Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            1:05.94   
15  Rasmus Neumann  2002  Lyngby Svømmeklub            1:08.27   
16  Mathias Filtenborg  2003  Søllerød Svømmeklub            1:14.70   
Mathias Max  2000  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Gustav Toft  2003  Søllerød Svømmeklub            DSQ  afslut m/1hånd 
Ludvig Montag  2003  Søllerød Svømmeklub            DSQ  ej sam berør v/25 
Thor Mogensen  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ej sam berør v/25 
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub            1:10.08   
Karla Louise Balle  2001  Helsingør Svømmeklub            1:11.03   
Cecilia Høgenhaug  2001  Søllerød Svømmeklub            1:17.76   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:19.14   
Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.75   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.84   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:20.34   
Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:21.83   
Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:22.87   
10  Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            1:23.48   
11  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:24.46   
12  Frida Roed  2001  Helsingør Svømmeklub            1:25.13   
13  Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            1:26.85   
14  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            1:27.51   
15  Signe Skjærbæk  2000  Helsingør Svømmeklub            1:27.52   
16  Linea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            1:27.76   
17  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:27.80   
18  Laura Kastrup  2000  Helsingør Svømmeklub            1:28.02   
19  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:28.28   
20  Astrid Thimmer  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:29.85   
21  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:30.59   
22  Julie Nissen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:30.69   
23  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:30.78   
24  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:32.09   
25  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:32.91   
26  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            1:35.83   
27  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:36.62   
28  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            1:36.65   
29  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:39.00   
30  Camilla Kaavé  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:40.88   
31  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            1:42.76   
32  Emilie Sofie Astrup  2003  Søllerød Svømmeklub            1:43.06   
33  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:43.09   
34  Nicoline Hjort Kaas  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:45.57   
35  Filippa Olivia Rützou  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:51.65   
36  Julie Kronholm  2003  Lyngby Svømmeklub            1:52.57   
37  Silke Victoria Stege Geil  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:08.80   
Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Juliane Camille Mathiasen  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            1:13.22   
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            1:13.50   
Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub            1:13.78   
Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub            1:16.92   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            1:18.65   
Mathias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:21.23   
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:21.37   
Johan Bremer Holmgård  2001  Helsingør Svømmeklub            1:21.49   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:24.24   
10  Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:24.28   
11  Thor Klysner  2001  Helsingør Svømmeklub            1:25.16   
12  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            1:26.47   
13  Matthæus Vàmosi  2000  Helsingør Svømmeklub            1:27.10   
14  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            1:27.79   
15  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:27.95   
16  Jacob No Nørgaard  2000  Helsingør Svømmeklub            1:28.05   
17  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:28.42   
18  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:28.68   
19  Oliver Grunnet  2002  Søllerød Svømmeklub            1:28.87   
20  Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub            1:29.06   
21  Marcus Samson  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:30.52   
22  Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            1:31.81   
23  Niels Marcus Piilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            1:32.06   
24  Johan Walter  2003  Søllerød Svømmeklub            1:32.86   
25  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            1:33.00   
26  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            1:35.53   
27  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            1:37.23   
28  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:40.40   
29  Gustav Toft  2003  Søllerød Svømmeklub            1:41.19   
30  Sebastian Magnus Schøn  2003  Lyngby Svømmeklub            1:46.53   
31  Janus Schnabl  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:46.95   
32  Christian Q. Vestergaard  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:46.97   
33  Ludvig Montag  2003  Søllerød Svømmeklub            1:47.80   
34  Otto Walther Holst  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:00.51   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub            DNS   
August Bruun Henriksen  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ej berør v/75 
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilia Høgenhaug  2001  Søllerød Svømmeklub            1:25.83   
Karla Louise Balle  2001  Helsingør Svømmeklub            1:26.30   
Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub            1:27.22   
Luna Green-Birch  2001  Helsingør Svømmeklub            1:27.75   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:29.78   
Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:29.84   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            1:32.06   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:32.56   
Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            1:33.91   
10  Sofie Slotved  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:34.83   
11  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:36.30   
12  Mathilde Vangkilde Jensen  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:37.06   
13  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:37.46   
14  Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:39.05   
15  Caroline Meyer  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:40.22   
16  Signe Skjærbæk  2000  Helsingør Svømmeklub            1:41.27   
17  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:41.94   
18  Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            1:42.59   
19  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:42.97   
20  Karoline Christensen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:43.21   
21  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:43.31   
22  Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:44.94   
23  Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            1:45.38   
24  Clara Emilie Kobbernagel  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:50.02   
25  Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            1:50.43   
26  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:50.71   
27  Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            1:54.18   
28  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:55.03   
29  Camilla Kaavé  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:55.65   
30  Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub            1:58.21   
31  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:11.65   
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Anna Lindholm  2001  Søllerød Svømmeklub            DSQ  1 hånd v/75m 
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  afslut mave v/50m 
Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  en hånd v/75m 
Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Villads Bomholt Larsen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:23.37   
Alexander Schiøtz  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:24.79   
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            1:26.94   
Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:28.73   
Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            1:29.19   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            1:30.81   
Valdemar Solok  2001  Søllerød Svømmeklub            1:31.28   
Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub            1:32.81   
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:34.53   
10  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            1:36.20   
11  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:37.66   
12  Matthæus Vàmosi  2000  Helsingør Svømmeklub            1:38.43   
13  Johan Bremer Holmgård  2001  Helsingør Svømmeklub            1:38.89   
14  Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:39.52   
15  Mathias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:40.00   
16  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            1:40.03   
17  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:40.17   
18  Niels Marcus Piilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            1:42.96   
19  Mathias Nørskov  2001  Søllerød Svømmeklub            1:44.15   
20  Thor Klysner  2001  Helsingør Svømmeklub            1:46.17   
21  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            1:46.39   
22  Oliver Grunnet  2002  Søllerød Svømmeklub            1:47.11   
23  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            1:47.53   
24  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            1:50.69   
25  Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            1:53.86   
26  Marcus Samson  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:54.94   
27  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:55.98   
28  Janus Schnabl  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:58.73   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Mathias Max  2000  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Sander Andkjær Doberck  2000  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub            DSQ  afslut mave v/50m 
Rasmus Neumann  2002  Lyngby Svømmeklub            DSQ  afslut mave v/50m 
                     
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            32.19   
Sofie Slotved  2002  Hørsholm Svømmeforening            36.29   
Laura Kastrup  2000  Helsingør Svømmeklub            36.95   
Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub            37.88   
Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            38.00   
Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            38.59   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            39.46   
Linea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            39.55   
Mathilde Vangkilde Jensen  2002  Hørsholm Svømmeforening            39.56   
10  Julie Nissen  2002  Helsingør Svømmeklub            39.87   
11  Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            41.17   
12  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            41.66   
13  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            41.67   
14  Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            41.83   
15  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            41.84   
16  Clara Emilie Kobbernagel  2001  Hørsholm Svømmeforening            42.53   
17  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            42.83   
18  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            43.66   
19  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            43.94   
20  Nilla Stevnhoved  2005  Lyngby Svømmeklub            44.61   
21  Lucca Maria Balle  2004  Helsingør Svømmeklub            45.72   
22  Anna Myhre Rottensten  2004  Lyngby Svømmeklub            46.93   
23  Filippa Olivia Rützou  2003  Hørsholm Svømmeforening            49.25   
24  Kaya Serena  2004  Lyngby Svømmeklub            49.61   
25  Julie Kronholm  2003  Lyngby Svømmeklub            50.05   
26  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            54.66   
27  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            59.03   
Frida Roed  2001  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Juliane Camille Mathiasen  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Villads Bomholt Larsen  2001  Helsingør Svømmeklub            32.58   
Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub            38.17   
Jacob No Nørgaard  2000  Helsingør Svømmeklub            38.33   
Thor Mogensen  2004  Helsingør Svømmeklub            38.53   
Daniel Kjær Jørgensen  2001  Hørsholm Svømmeforening            38.63   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            39.22   
August Bruun Henriksen  2002  Helsingør Svømmeklub            41.40   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            42.11   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            43.15   
10  Joachim Lanzky Otto  2001  Hørsholm Svømmeforening            44.21   
11  Sebastian Magnus Schøn  2003  Lyngby Svømmeklub            48.12   
12  Christian Q. Vestergaard  2004  Hørsholm Svømmeforening            48.78   
13  Mathias Filtenborg  2003  Søllerød Svømmeklub            49.78   
14  Andreas Løvendahl Eefsen  2003  Søllerød Svømmeklub            52.50   
Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Sander Andkjær Doberck  2000  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søllerød Girls K2  2001  Søllerød Svømmeklub            2:15.72   
  Frederikke Petri  2001      33.69        33.69   
  Anna Lindholm  2001                 
  Cecilia Høgenhaug  2001                 
  Josephine Kruse  2002      2:15.72        2:15.72   
                     
Helsingør Piger 1  Helsingør Svømmeklub            2:21.19   
  Karla Louise Balle  2001      34.13        34.13   
  Luna Green-Birch  2001                 
  Amanda Hietala  2002                 
  Helena Hvid Hansen  2001      2:21.19        2:21.19   
                     
Lsk Ms1  Lyngby Svømmeklub            2:34.69   
  Sofia Norre Bendt  2003      37.09        37.09   
  Lærke Vinneck Hansen  2004                 
  Annika Lundin Brockdorff  2003                 
  Maria Hagen  2003      2:34.69        2:34.69   
                     
Helsingør Piger 2  Helsingør Svømmeklub            2:37.00   
  Julie Nissen  2002      40.87        40.87   
  Lærke Højsted Eriksen  2002                 
  Josefine Fast  2003                 
  Karoline Christensen  2002      2:37.00        2:37.00   
                     
Helsingør Piger 3  Helsingør Svømmeklub            2:41.07   
  Johanna Juul Bay-Smidt  2002      40.49        40.49   
  Frida Roed  2001                 
  Pil Sylvander  2003                 
  Ulrikke Juul Søeborg  2003      2:41.07        2:41.07   
                     
Hørsholm Piger  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:41.65  udregnet man tid 
  Mathilde Vangkilde Jensen  2002      39.31        39.31   
  Emma Hjort Kaas  2002                 
  Caroline Meyer  2002                 
  Elena Westmark Holm  2003      2:41.65        2:41.65   
                     
Lsk Blandede Bolsjer  Lyngby Svømmeklub            2:48.62   
  Sif Søgaard Fester  2003      40.32        40.32   
  Laura Borre Jacobsen  2004                 
  Ella Stenholt  2003                 
  Karoline Kortbæk  2003      2:48.62        2:48.62   
                     
Lyngby Ms2 Piger  Lyngby Svømmeklub            2:54.35   
  Julie Danfred Jørgensen  2004      42.08        42.08   
  Cathrine Toftelund Larsen  2003                 
  Nilla Stevnhoved  2005                 
  Anna Myhre Rottensten  2004      2:54.35        2:54.35   
                     
Hs Mini Piger  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:54.68   
  Kaya Vennick Haugbølle  2004      42.70        42.70   
  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003                 
  Nicoline Hjort Kaas  2003                 
  Astrid Thimmer  2003      2:54.68        2:54.68   
                     
10  Søllerød Girls K3  2003  Søllerød Svømmeklub            2:57.71   
  Rebecca Sangild  2003      46.53        46.53   
  Sophie Gjelstrup  2002                 
  Mathilde Kehlet  2003                 
  Emilie Nepper-Christensen  2003      2:57.71        2:57.71   
                     
Helsingør Piger 4  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ingen berør v/175m 
  Cornelia Vâmosi  2004      42.31        42.31   
  Emma F. Rouse  2004                 
  Linea Hietala  2004                 
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Helsingør Drenge 1  Helsingør Svømmeklub            2:17.72   
  Villads Bomholt Larsen  2001      32.91        32.91   
  Thor Klysner  2001                 
  Jonathan P. Hedager  2001                 
  Jesper Schiødt  2001      2:17.72        2:17.72   
                     
Hørsholm Drenge  2001  Hørsholm Svømmeforening            2:22.25   
  Christoffer Hove  2002      35.36        35.36   
  Malte Egholm Brøns  2003                 
  Daniel Kjær Jørgensen  2001                 
  Alexander Schiøtz  2001      2:22.25        2:22.25   
                     
Helsingør Drenge 2  Helsingør Svømmeklub            2:24.30   
  Emil Tönshoff  2000      33.65        33.65   
  Adrian Roed Schønning  2000                 
  Laurids Holme  2000                 
  Matthæus Vàmosi  2000      2:24.30        2:24.30   
                     
Lsk Ms1  Lyngby Svømmeklub            2:31.81   
  Mikkel Quaade  2003      34.89        34.89   
  Kasper Aagaard Jeppesen  2003                 
  Christoffer Frederiksen  2003                 
  Niels Marcus Piilgaard  2003      2:31.81        2:31.81   
                     
Helsingør Drenge 3  Helsingør Svømmeklub            2:33.18   
  Johan Bremer Holmgård  2001      36.64        36.64   
  Lucas Burmester  2002                 
  Mathias Houen  2002                 
  Johan Heeno Rasmussen  2002      2:33.18        2:33.18   
                     
Søllerød Boys  2001  Søllerød Svømmeklub            2:36.16   
  Asger Hugo Juul  2003      41.84        41.84   
  Valdemar Solok  2001                 
  Oliver Grunnet  2002                 
  Mathias Nørskov  2001      2:36.16        2:36.16   
                     
Helsingør Drenge 4  Helsingør Svømmeklub            2:38.09   
  Thor Mogensen  2004      38.31        38.31   
  Alexander Stærkær  2002                 
  August Bruun Henriksen  2002                 
  Jacob No Nørgaard  2000      2:38.09        2:38.09   
                     
Lsk Blandede Bolsjer  Lyngby Svømmeklub            2:44.38   
  Valdemar Ditlev Kragh  2003      41.02        41.02   
  Bror Textor-Broch  2003                 
  Andreas Hoffmann  2003                 
  Kasper Feld Sørensen  2002      2:44.38        2:44.38   
                     
Lyngby Ms2 Drenge  Lyngby Svømmeklub            2:53.31   
  Lucas Reüter  2002      43.89        43.89   
  Rasmus Neumann  2002                 
  Oliver Sperling  2004                 
  Michael Halck  2004      2:53.31        2:53.31   
                     
10  Hs Mini Drenge  2001  Hørsholm Svømmeforening            2:53.56   
  Joachim Lanzky Otto  2001      43.53        43.53   
  Marcus Samson  2003                 
  Janus Schnabl  2003                 
  Sebastian Hviid Larsen  2004      2:53.56        2:53.56   
                     
11  Søllerød Boys 2  2003  Søllerød Svømmeklub            2:59.91   
  Ludvig Montag  2003      50.02        50.02   
  Thomas Høgenhaug  2003                 
  Johan Walter  2003                 
  Gustav Toft  2003      2:59.91        2:59.91   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  23 november 2013 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:56