Resultat Total - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  E 47 2013-2014 Afsnit 1    Udskriftsdato  20 september 2013   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  21:12   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2013         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            42.09   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            42.47   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            42.65   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            43.02   
Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            43.22   
Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            45.31   
Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            46.31   
Anna Myhre Rottensten  2004  Lyngby Svømmeklub            48.46   
Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            49.96   
10  Juliane Camille Mathiasen  2004  Helsingør Svømmeklub            51.05   
11  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            51.16   
12  Kaya Serena  2004  Lyngby Svømmeklub            52.39   
13  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            54.00   
14  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            54.62   
15  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            55.95   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            37.69   
Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            38.72   
Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            39.17   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            39.83   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            40.43   
Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            40.54   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            41.57   
Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            41.90   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            42.03   
10  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            43.46   
11  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            43.87   
12  Camilla Kaavé  2003  Hørsholm Svømmeforening            45.01   
13  Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub            46.31   
14  Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            49.32   
15  Filippa Olivia Rützou  2003  Hørsholm Svømmeforening            49.85   
16  Julie Kronholm  2003  Lyngby Svømmeklub            50.81   
17  Silke Victoria Stege Geil  2003  Hørsholm Svømmeforening            51.46   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            33.15   
Cecilia Høgenhaug  2001  Søllerød Svømmeklub            33.56   
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            34.09   
Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            34.96   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            36.41   
Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening            37.32   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            37.41   
Frida Roed  2001  Helsingør Svømmeklub            37.55   
Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub            38.09   
10  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            40.00   
11  Julie Nissen  2002  Helsingør Svømmeklub            40.20   
12  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            40.23   
13  Mathilde Vangkilde Jensen  2002  Hørsholm Svømmeforening            40.28   
14  Emma Mossin Olsen  2002  Helsingør Svømmeklub            45.31   
Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ej berøring v.25 m 
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Skjærbæk  2000  Helsingør Svømmeklub            37.75  EXTRA 
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            37.70   
Thor Mogensen  2004  Helsingør Svømmeklub            39.49   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            44.33   
Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening            48.82   
Christian Q. Vestergaard  2004  Hørsholm Svømmeforening            49.30   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            38.12   
Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            39.13   
Marcus Samson  2003  Hørsholm Svømmeforening            40.43   
Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            41.47   
Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            43.08   
Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            44.37   
Janus Schnabl  2003  Hørsholm Svømmeforening            47.76   
Noah Holmgaard Jacobsen  2003  Hørsholm Svømmeforening            47.99   
Aske Kirk Parner  2003  Lyngby Svømmeklub            50.85   
10  Mathias Filtenborg  2003  Søllerød Svømmeklub            51.80   
11  Johan Holmboe Gondolf  2003  Lyngby Svømmeklub            51.84   
12  Sebastian Magnus Schøn  2003  Lyngby Svømmeklub            51.87   
13  Otto Walther Holst  2003  Hørsholm Svømmeforening            54.51   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            32.44   
Villads Bomholt Larsen  2001  Helsingør Svømmeklub            33.99   
Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub            34.15   
Alexander Schiøtz  2001  Hørsholm Svømmeforening            34.45   
Elias Feuk  2001  Helsingør Svømmeklub            34.54   
Johan Bremer Holmgård  2001  Helsingør Svømmeklub            35.70   
Jannick Lind  2001  Helsingør Svømmeklub            36.67   
Thor Klysner  2001  Helsingør Svømmeklub            36.74   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            37.08   
10  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            38.19   
11  Mathias Nørskov  2001  Søllerød Svømmeklub            38.72   
12  Oliver Grunnet  2002  Søllerød Svømmeklub            39.44   
13  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            40.10   
14  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            44.35   
15  Joachim Lanzky Otto  2001  Hørsholm Svømmeforening            45.78   
16  Rasmus Neumann  2002  Lyngby Svømmeklub            51.81   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            34.28  EXTRA 
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            35.06  EXTRA 
Holger Bruun Henriksen  2000  Helsingør Svømmeklub            40.76  EXTRA 
Jacob No Nørgaard  2000  Helsingør Svømmeklub            40.85  EXTRA 
Johan Heilmann  2000  Helsingør Svømmeklub            34.32  EXTRA 
Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub            33.34  EXTRA 
Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub            43.03  EXTRA 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            1:58.49   
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            2:07.59   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            2:08.14   
Lucca Maria Balle  2004  Helsingør Svømmeklub            2:13.23   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:48.22   
Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:49.55   
Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            1:52.22   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            1:57.03   
Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            2:01.58   
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:02.13   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            2:07.22   
Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            2:08.89   
Filippa Olivia Rützou  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:21.69   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            1:31.69   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            1:32.61   
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:37.03   
Amalie Louise Thorsen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:37.67   
Anna Lindholm  2001  Søllerød Svømmeklub            1:40.94   
Sofie Slotved  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:42.11   
Karla Louise Balle  2001  Helsingør Svømmeklub            1:43.04   
Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub            1:43.70   
Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:47.89   
10  Caroline Meyer  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:48.69   
11  Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:48.72   
Anneline Rothe Narp  2002  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Giulia Hettwer  2002  Lyngby Svømmeklub            DSQ  ej samt. berør 50m 
Karoline Christensen  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Dob.flyben e.start 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            1:48.54   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:51.93   
Otto Walther Holst  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:00.98   
Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            2:09.31   
Max Albrecten  2003  Søllerød Svømmeklub            DSQ  crawlben ved start 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jannick Lind  2001  Helsingør Svømmeklub            1:33.30   
Villads Bomholt Larsen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:36.50   
Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:42.69   
Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub            1:45.72   
Valdemar Solok  2001  Søllerød Svømmeklub            1:46.98   
Johan Bremer Holmgård  2001  Helsingør Svømmeklub            1:50.27   
Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            1:57.46   
Oliver Grunnet  2002  Søllerød Svømmeklub            2:01.60   
Mathias Nørskov  2001  Søllerød Svømmeklub            2:01.96   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matthæus Vàmosi  2000  Helsingør Svømmeklub            1:50.95  EXTRA 
Holger Bruun Henriksen  2000  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Tyvstart,mange flyb. 
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            48.31   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            49.19   
Laura Borre-Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            50.11   
Lucca Maria Balle  2004  Helsingør Svømmeklub            54.02   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            55.40   
Anna Myhre Rottensten  2004  Lyngby Svømmeklub            56.28   
Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            56.59   
Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            56.76   
Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            57.20   
10  Juliane Camille Mathiasen  2004  Helsingør Svømmeklub            57.65   
11  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            59.13   
12  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            1:02.49   
13  Kaya Serena  2004  Lyngby Svømmeklub            1:08.15   
Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  svøm på mave.50m 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  svøm på mave e.25 m 
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  afslutn.på mave 
Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  svøm på mave ef.25 m 
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            45.08   
Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            46.52   
Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            48.33   
Camilla Kaavé  2003  Hørsholm Svømmeforening            52.04   
Silke Victoria Stege Geil  2003  Hørsholm Svømmeforening            53.87   
Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub            54.73   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            55.59   
Julie Kronholm  2003  Lyngby Svømmeklub            58.77   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  afsl. på mave 50m 
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            37.89   
Karla Louise Balle  2001  Helsingør Svømmeklub            39.17   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            40.94   
Anna Lindholm  2001  Søllerød Svømmeklub            42.57   
Julie Nissen  2002  Helsingør Svømmeklub            46.01   
Amalie Louise Thorsen  2002  Helsingør Svømmeklub            46.52   
Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            47.92   
Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            49.04   
Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            49.23   
10  Karoline Christensen  2002  Helsingør Svømmeklub            50.38   
11  Emma Mossin Olsen  2002  Helsingør Svømmeklub            55.79   
Anneline Rothe Narp  2002  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Skjærbæk  2000  Helsingør Svømmeklub            43.52  EXTRA 
Laura Kastrup  2000  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            47.15   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            52.99   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            56.00   
Christian Q. Vestergaard  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:00.25   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            46.08   
Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            46.50   
Marcus Samson  2003  Hørsholm Svømmeforening            50.65   
Aske Kirk Parner  2003  Lyngby Svømmeklub            54.85   
Noah Holmgaard Jacobsen  2003  Hørsholm Svømmeforening            55.10   
Johan Holmboe Gondolf  2003  Lyngby Svømmeklub            57.74   
Janus Schnabl  2003  Hørsholm Svømmeforening            58.34   
Sebastian Magnus Schøn  2003  Lyngby Svømmeklub            1:04.39   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Mathias Filtenborg  2003  Søllerød Svømmeklub            DSQ  svøm på mave v.25m 
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Schiøtz  2001  Hørsholm Svømmeforening            38.92   
Elias Feuk  2001  Helsingør Svømmeklub            41.49   
Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub            42.01   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            44.27   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            47.52   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            51.19   
Joachim Lanzky Otto  2001  Hørsholm Svømmeforening            55.06   
Rasmus Neumann  2002  Lyngby Svømmeklub            59.81   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Thor Klysner  2001  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            43.48  EXTRA 
Julian Lastro  2000  Helsingør Svømmeklub            43.77  EXTRA 
Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub            43.13  EXTRA 
Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub            48.77  EXTRA 
Matthæus Vàmosi  2000  Helsingør Svømmeklub            47.45  EXTRA 
Jacob No Nørgaard  2000  Helsingør Svømmeklub            DSQ  svøm på maven v.25m 
                     
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Borre-Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            3:42.56   
Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            3:49.82   
                     
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            3:01.02   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            3:20.50   
Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            3:25.88   
Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            3:32.56   
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Hørsholm Svømmeforening            3:34.71   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            3:38.07   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            3:41.24   
Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            3:41.26   
                     
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilia Høgenhaug  2001  Søllerød Svømmeklub            2:46.70   
Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub            2:49.98   
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            2:50.71   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            2:57.05   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            3:02.62   
Sofie Slotved  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:03.39   
Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:03.82   
Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:08.95   
Frida Roed  2001  Helsingør Svømmeklub            3:11.35   
10  Mathilde Vangkilde Jensen  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:16.09   
11  Caroline Meyer  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:22.06   
12  Giulia Hettwer  2002  Lyngby Svømmeklub            3:41.54   
Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            3:01.24   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            3:12.59   
Max Albrecten  2003  Søllerød Svømmeklub            3:19.90   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            3:21.35   
Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            3:29.79   
Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            3:32.57   
Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            3:42.68   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:30.20   
Valdemar Solok  2001  Søllerød Svømmeklub            2:50.70   
Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:50.92   
Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub            2:55.77   
Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            3:07.10   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            3:13.57   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            3:13.64   
Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            3:25.14   
                     
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            2:52.84  EXTRA 
Johan Heilmann  2000  Helsingør Svømmeklub            2:52.69  EXTRA 
Julian Lastro  2000  Helsingør Svømmeklub            3:10.89  EXTRA 
                     
 
Løb 9, 4X50m Crawlben Mix, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helsingør Mix  Helsingør Svømmeklub            3:22.26   
Lsk Ms1  Lyngby Svømmeklub            3:38.94   
Søllerød Mix 1  2001  Søllerød Svømmeklub            3:43.03   
Lsk Blandede Bolsjer  Lyngby Svømmeklub            3:47.79   
Flying Super Kicks 1  2001  Hørsholm Svømmeforening            3:50.41   
Flying Super Kicks 2  2001  Hørsholm Svømmeforening            3:56.67   
Helsingør Mix 2  Helsingør Svømmeklub            3:58.99   
Lyngby Ms2 Mix  Lyngby Svømmeklub            4:01.09   
Flying Super Kicks 3  2001  Hørsholm Svømmeforening            4:03.54   
10  Helsingør Mix 3  Helsingør Svømmeklub            4:10.83   
11  Søllerød Mix 2  2001  Søllerød Svømmeklub            4:30.48   
12  Søllerød Mix 3  2001  Søllerød Svømmeklub            4:41.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  20 september 2013 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:12