Klik her for at oprette en profil

Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-01-2011 til 31-12-2011, opnået som svømmer i Helsingør svømmeklub:

Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside ( klik her). 25 meter som ikke er en del af den officielle rangliste, medtages ikke.

Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik
her).

For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.

Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.

Svømmer

Årgang

Tider

Kortbane

Tider

Langbane

Julius Thielst

2000

50fly(1), 100fly(1), 200fly(1), 100IM(2), 200ryg(2), 100bryst(3), 200IM(3), 100ryg(4), 50fri(5), 200bryst(5)

Rasmus Ejbye Nyeland

1995

klik

50fri(4), 100fri(5)

klik

50fly(5)

Ömer Faruk Benli

Junior

klik

200fly(4)

klik

400IM(3), 200fly(5)

Mathias Parnel

1996

klik

200bryst(5), 50bryst(5)











Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-10-2010 til 30-09-2011, opnået som svømmer i Helsingør svømmeklub:

Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.
Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside ( klik her). 25 meter som ikke er en del af den officielle rangliste, medtages ikke.

Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik
her).

For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.

Svømmer

Årgang

Tider

Kortbane

Tider

Langbane

Julius Thielst

2000

50fly(2), 100fly(2), 200fly(2), 50 bryst(3), 50ryg(3), 100ryg(3), 100bryst(4), 200bryst(4), 100IM(4)

Rasmus Ejbye Nyeland

1995

klik

50fly((5), 50fri(5), 100fri(5)

klik

50fly(5)

Ömer Faruk Benli

Junior

klik

200fly(4)

klik

400IM(3), 200fly(5)

Mathias Parnel

1996

klik

200bryst(2), 50bryst(4)



Nicoline Reinstrup

1998

klik

50fly(4)







Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-07-2010 til 30-06-2011, opnået som svømmer i Helsingør svømmeklub:

Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.
Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside ( klik her). 25 meter som ikke er en del af den officielle rangliste, medtages ikke.
Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik her).
For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.

Svømmer

Årgang

Tider

Kortbane

Tider

Langbane

Julius Thielst200050fly(1), 200fly(1), 100IM(1), 50 bryst(2), 200bryst(2), 50ryg(2), 100fly(2), 100bryst(3), 100ryg(3), 200IM(3), 400IM(3)

Rasmus Ejbye Nyeland

1995klik50fly((4), 50fri(5), 100fri(5), 100fly(5)klik50fly(5)

Ömer Faruk Benli

Juniorklik200fly(4), 400IM(5)klik400IM(3), 200fly(5)
Mathias Parnel1996klik200bryst(2), 50bryst(4)

Nicoline Reinstrup

1998klik50fly(4)










Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-04-2010 til 31-03-2011, opnået som svømmer i Helsingør svømmeklub:
Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.
Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside ( klik her). 25 meter som ikke er en del af den officielle rangliste, medtages ikke.
Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik her).
For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.

Svømmer

Årgang

Tider

Kortbane

Tider

Langbane

Julius Thielst2000200bryst(1), 100ryg(1), 100fly(1), 200fly(1), 200IM(1), 400IM(1), 50fri(2), 50bryst(2), 50fly(3), 100IM(3), 100bryst(5)

Rasmus Ejbye Nyeland

1995klik100fri(4), 50fri(5), 100IM(5)klik50fly(4),100fly(4), 50fri(5)
Mathias Parnel1996klik100bryst(3), 200bryst(3)klik100bryst(3), 200bryst(3), 50bryst(4)

Ömer Faruk Benli

Juniorklik200fly(4), 200IM(5), 400IM(5)

Jonas Berg Sørensen1996klik200fly(4)

Laust Norgren

1995klik50fly(5)






Assistenttræner til K2
Assistenttræner til K2
>
Sponsorer
Tyr
>
Sponsor 2013
Malerfirmaet Nordkysten ApS
>
Helsingør Ventilation
>
Helsingør Svømmeklub | Borgmester P. Christensens Vej 14 | 3000 Helsingør | E-mail: webmaster@svommeklubben.dk