Klik her for at oprette en profil

Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-01-2010 til 31-12-2010, opnået som svømmer i Helsingør svømmeklub:
Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.
Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside ( klik her). 25 meter som ikke er en del af den officielle rangliste, medtages ikke.
Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik her).
For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.

Svømmer

Årgang

Tider

Kortbane

Tider

Langbane

Rasmus Ejbye Nyeland

1995klik50fri(4), 100fri(4), 50ryg(5), 100ryg(5)klik50fri(4), 50fly(4),100fly(5)
Mathias Parnel1996lklik200bryst(1), 50bryst(3), 100bryst(3)lklik100bryst(5)

Laust Norgren

1995

klik
50fly(4)
klik50fly(3), 100fly(4)

Ömer Faruk Benli

Juniorklik200fly(4)klik200fly(3)

Alexander Mundt

1994
-klik400fri(4)
Julius Thielst2000

200fly(4)









Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-10-2009 til 30-09-2010, opnået som svømmer i Helsingør svømmeklub:
Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.
Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside ( klik her). 25 meter som ikke er en del af den officielle rangliste, medtages ikke.
Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik her).
For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.

Svømmer

Årgang

Tider

Kortbane

Tider

Langbane

Laust Norgren

1995

klik
50fly(1), 100fly(2), 100fri(3), 50fri(4),
200fri(4), 400fri(4), 200fly(4), 1500fri(5), 200IM(5)
klik50fly(2), 100fly(4)

Rasmus Ejbye Nyeland

1995

klik
50fri(2), 50fly(3), 100IM(3), 100fri(4),
200fri(5), 200ryg(5)
klik50fri(4), 50fly(4), 100fly(5)

Trine Gudnitz

Senior

klik1500fri(3), 800fri(3), 400fri(4), 200fly(4)

Ömer Faruk Benli

Juniorklik200fly(3), 400IM(4), 100fly(5)klik200fly(3)

Mathias Parnel

1996klik200bryst(2), 100bryst(3)

Julius Thielst2000

1500fri(3), 200fly(4)

Jonas Kaadtmann1997klik800fri(4), 1500fri(3)--
Josefine GrønningSeniorklik50ryg(3)--
Rasmus Birkelund Rahe1994klik50fri(3)--
Alexander Mundt1994--klik400fri(4)
Emil Parnel19991500fri(1)
Nikoline Reinstrup1998

1500fri(1)

Maria Kaisa Mundt1998

1500fri(2)

Ingrid Eklund Sørensen1998

1500fri(3)

Frederikke Houen1998

1500fri(5)

Bertil Binau-Uldal19981500fri(5)



















Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-07-2009 til 30-06-2010, opnået som svømmer i Helsingør svømmeklub:
Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.
Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside ( klik her). 25 meter som ikke er en del af den officielle rangliste, medtages ikke.
Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik her).
For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.

Svømmer

Årgang

Tider

Kortbane

Tider

Langbane

Laust Norgren

1995

klik
50fly(1), 100fly(2), 50fri(3), 100 fri(3), 200fly(4),
200fri(4), 400fri(4),1500fri(5), 200IM(5)
klik50fly(2), 100fly(4)

Rasmus Ejbye Nyeland

1995

klik
50fri(2), 50fly(3), 100IM3), 100fri(4), 200fri(5),
200ryg(5)
klik50fri(4), 50fly(4), 100fly(5)

Trine Gudnitz

Senior

klik1500fri(3), 800fri(3), 400fri(4), 200fly(4)klik1500fri(2), 800fri(3), 400fri(3)

Ömer Faruk Benli

Juniorklik200fly(3), 400IM(4), 100fly(5)klik200fly(3)

Mathias Parnel

1996klik200bryst(2), 100bryst(3)klik50bryst(3)
Emil Parnel1999

1500fri(1), 400IM(5)

Julius Thielst2000

1500fri(3), 200fly(4)

Jonas Kaadtmann1997klik800fri(3),l 1500fri(3)--
Josefine GrønningSeniorklik50ryg(3)--
Rasmus Birkelund Rahe1994klik50fri(4)--
Alexander Mundt1994--klik400fri(4)
Nikoline Reinstrup1998

1500fri(1)

Maria Kaisa Mundt1998

1500fri(2)

Ingrid Eklund Sørensen1998

1500fri(3)

Frederikke Houen1998

1500fri(5)


Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-04-2009 til 31-03-2010, opnået so