Klik her for at oprette en profil
Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-01-2009 til 31-12-2009, opnået som svømmer i Helsingør svømmeklub:
Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.
Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside ( klik her). 25 meter som ikke er en del af den officielle rangliste, medtages ikke.
Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik her).
For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.

Svømmer

Årgang

Tider

Kortbane

Tider

Langbane

Rasmus Ejbye Nyeland1995klik50fri(2), 100IM(2), 100fri(3), 200fri(3), 50fly(3), 200IM(3), 200 ryg(3), 100ryg(4), 400fri(5), 1500(fri(5), 50ryg(5)klik50fri(2), 100fri(5), 200fri(5), 50bryst(5)

Laust Norgren

1995

klik
50fly(1), 100fly(1), 100fri(2) , 200fri(2), 400fri(2), 1500fri(2), 200IM(2)50fri(3), 200fly(4))
klik
50fly(1), 50fri(4), 100fly(4)

Ömer Faruk Benli

1993

klik200fly(2), 400IM(2), 100fly(3), 200IM(4), 50fri(5), 100IM(5)klik200fly(2), 400IM(4), 100fly(5), 200fri(5)

Trine Gudnitz

Senior

klik400fri(2),800fri(2), 1500fri(3)klik1500fri(2), 400fri(2), 800fri(4)
Lasse VestergaardJuniorklik100ryg(3), 200ryg(3), 50ryg(4)klik100ryg(4), 200ryg(5)

Mathias Parnel

1996klik50bryst(1), 100bryst(1), 200 bryst(2)klik50bryst(3), 100bryst(4)
Nicoline Reinstrup1998 1500fri(1), 50fly(3), 50fri(4), 200fly(5), 200ryg(5)
Asger HelmigJuniorklik50fly(3), 100fly(5)klik50ryg(3)

Rasmus Birkelund Rahe

1994

klik50 fri(4), 100fri(5), 50fly(5) - -
Jonas Kaadtman1997 1500fri(1), 800fri(2)
Aksel Bjerregaard1994 - -klik200fri(1), 100fri(5)
Josefine GrønningSeniorklik50ryg(4) - -
Ingrid Eklund Sørensen1998 1500fri(3)
Maria Mundt1998 1500fri(2)
Emil Parnel1999 1500fri(3)
Pernille Agerlin1997l 1500fri(4)
Bertil Binau-Vidal1998 1500fri(5)
















Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-10-2008 til 30-09-2009, opnået som svømmer i Helsingør svømmeklub:
Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.
Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside (klik her). 25 meter som ikke er en del af den officielle rangliste, medtages ikke.
Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik her).
For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.

Svømmer

Årgang

Tider

Kortbane

Tider

Langbane

Laust Norgren

1995

klik
50fly(1), 100fly(2), 1500fri(2), 200fly(3), 50fri(3), 100fri(2), 200fri(3), 400fri(3)
klik
50fly(1), 50fri(2), 100fly(4), 200fly(5)

Rasmus Ejbye Nyeland

1995

klik
50fri(2), 50ryg(3), 100fri(4), 100IM(3), 100ryg(4), 200ryg(4), 200fri(4), 200IM(5)
klik
50fri(1), 100fri(4), 50bryst(3), 200fri(4)

Ömer Faruk Benli

1993

klik200fly(2), 100fly(4)klik200fly(2), 400IM(3), 100fly(4), 200fri(5)

Trine Gudnitz

Senior

klik1500fri(4), 400fri(5)klik1500fri(2), 400fri(2), 800fri(4)

Mathias Parnel

1996klik50bryst(2), 100bryst(4), 200 bryst(4)klik100bryst(4), 50bryst(4)
Nicoline Reinstrup1998 50fly(4), 100fly(5), 200ryg(5)

Aksel Bjerregaard

1994

--klik200fri(1), 100fri(5)
Jonas Kaadtman1997 400IM(3), 200fri(5)
Josefine GrønningSeniorklik50ryg(5)--




















Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-07-2008 til 30-06-2009,
opnået som svømmer i Helsingør svømmeklub:
Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.
Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside (klik her). 25 meter som ikke er en del af den officielle rangliste, medtages ikke.
Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik her).
For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.

Svømmer

Årgang

Tider

Kortbane

Tider

Langbane

Laust Norgren

1995

klik
50fly(1), 100fly(2), 1500fri(2), 200fly(3), 50fri(3),
100fri(3), 200fri(3), 400fri(3)
klik
50fly(1), 50fri(2), 100fly(3), 200fly(4)

Rasmus Ejbye Nyeland

1995

klik
50ryg(1), 50fri(2), 100fri(2), 100IM(3), 100ryg(3),
200fri(4), 200IM(5)
klik
50fri(1), 100fri(3), 50bryst(3), 200 fri(4)
Olivia BurmesterJuniorklik50fly(2), 100fly(2), 200fly(3)klik100fly(1), 50fly(2), 200fly(3)l
Niklas Broch Thielemann1994lklik1500fri(2), 800fri(3), 400fri(4)klik400fri(1), 800fri(1), 1500fri(1)

Ömer Faruk Benli

1993

klik200fly(2), 100fly(4)klik200fly(2), 400IM(3), 100fly(4), 200fri(5)

Trine Gudnitz

Senior

klik1500fri(2), 400fri(3), 800fri(5)klik1500fri(4), 800fri(5), 400fri(5)

Mathias Parnel

1996klik50bryst(2), 100bryst(3), 200 bryst(4)klik100bryst(3), 50bryst(4)
Mathias AndersenJuniorklik100bryst(1)klik50bryst(1), 100bryst(1)

Josephine Børthy

Juniorklik50fri(5), 200fri(5)klik200fri(4)

Asger Helmig

Junior

klik50fly(3), 50fri(4)klik

50ryg(3)

Nicoline Reinstrup199850fly(4), 100fly(5), 200ryg(5)

Aksel Bjerregaard

1994

--klik200fri(1), 100fri(4)
Lasse VestergaardJunior--klik100ryg(4), 200ryg(5)
Jonas Kaadtman1997400IM(3), 200fri(4)
Josefine GrønningSeniorklik50ryg(5)--
Caroline GrønlundJunior--klik50fly(5)
Christian Wich1993klik100fly(5)--











Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-04-2008 til 31-03-2009,
opnået som svømmer i Helsingør svømmeklub:
Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.
Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside (klik her). 25 meter som ikke er en del af den officielle rangliste, medtages ikke.
Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik her).
For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.

Svømmer

Årgang

Tider

Kortbane

Tider

Langbane

Laust Norgren

1995

klik50fly(2), 400fri(2), 200fri(3), 50fri(3), 100fly(4), 100fri(4), 800fri(5)

klik

50fly/1), 100fly(2), 200fly(2), 50fri(2),
200fri(3), 100fri(3)

Rasmus Ejbye Nyeland

1995

klik
50fri(2), 100fri(2), 100IM(3), 200fri(4), 50ryg(4),
200IM(5)
klik
50fri(1), 100fri(2), 200fri(2), 50bryst(3),
50fly(4), 100fly(4)

Ömer Faruk Benli

1993

klik400IM(5), 200IM(5), 200fly(5), 200fri(5)klik400IM(1), 100fly(2), 200fly(2), 200fri(4), 50fly(5)

Olivia Burmester

Junior

klik100fly(2), 50fly(3), 200fly(3), 1500fri(5)klik50fly(2), 100fly(2), 200fly(2)
Niklas Broch Thielemann1994klik800fri(3), 400fri(4), 200fri(5)klik400fri(1), 800fri(1), 1500fri(1), 50bryst(3)

Asger Helmig

Junior

klik50fly(2), 50fri(4), 50ryg(5), 100ryg(5)klik

50ryg(4)

Mathias Parnel

1996

klik

50bryst(1), 200bryst(5)

klik50bryst(2), 100bryst(2)
Nicoline Reinstrup199850fly(2), 100fly(3), 50ryg(4), 200ryg(5)

Jonas Kaadtmann

1997

400IM(2), 200fri(4), 100fly(4)

Trine Gudnitz

Senior

klik1500fri(2), 400fri(3), 800fri(5)--
Aksel Bjerregaard1994--klik200fri(1), 100fri(3), 50fri(5)
Caroline grønlundJunior--klik50fly(4)
Sebastian Grønning1993--klik100fly(5)
Christian Wich1993--lklik200fly(4)