Klik her for at oprette en profil
Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-01-2008 til 31-12-2008,
for svømmere i Helsingør svømmeklub:
Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.
Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside (klik her). 25 meter er ikke en del af den officielle rangliste.
Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik her).
For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.
SvømmerÅrgangTiderKortbaneTiderLangbane
Rasmus Ejbye
Nyeland
1995Klik
100 IM(1), 200 IM(1), 50 fri(2), 100 fri(3), 50 ryg(3),
100 ryg(3), 200 fri(4)
Klik50 ryg(1), 100 ryg(2), 200 IM(2),50 bryst(3)
Ömer Faruk
Benli
1993Klik200 fly(2), 200 IM(4), 400 IM(4), 200 fri (5)Klik
100 fly(3), 200 fly(3), 400 IM(4), 1500 fri(4),
200 IM(5), 50 fly(5)
Olivia
Burmester
JuniorKlik50 fly(4), 100 fly(4), 1500 fri(4),200 fly(5)Klik200 fly(1), 100 fly(3), 50 fly(3)
Laust Norgren1995Klik50 fri(3), 200 fri(3), 100 fri(5), 800 fri(5), 200 fly(5)Klik50 fly(2)
Trine GudnitzSeniorKlik1500 fri(2), 400 fri(3), 800 fri(5)Klik800 fri(5)
Jonas
Kaadtmann
1997
400 IM(2), 200 fri(3), 100 fly(3), 200 IM(4)
Caroline
Grøndlund
JuniorKlik50 fly(5), 100 fly(5)
Aksel
Bjeregaard
1994Klik50 bryst(3)
Mathias
Parnel
1996

100 bryst(3)

Kristian
Outinen
SeniorKlik50 bryst(2)
Asger HelmigJuniorKlik50 fly(5)
Top 5 placeringer på den danske rangliste for perioden fra 01-10-2007 til 30-09-2008,
for svømmere i Helsingør svømmeklub:
Opdateres ved udgangen af hvert kvartal.
Klassifikation af årgang som på Svømme Unionens hjemmeside (klik her). 25 meter som ikke er en del af den officielle rangliste, medtages ikke.
Fulde danske ranglister ses på OctoOpen (klik her).
For tider kort- og langbane kombineret klik på årgang.

Svømmer

Årgang

Tider

Kortbane

Tider

Langbane

Omer Faruk Benli

1993

200 fly(2), 100 fly(4), 200 fri(5), 100 IM(5), 200 IM(5), 400 IM(5)

klik

100 fly(3), 200 fly(3), 50 fly(5), 400 IM(4), 200 IM(5)

Rasmus Ejbye Nyeland

1995

klik
100 IM(2), 50 ryg(2), 50 fri(3), 100 ryg(3), 100 fri(4), 200 IM(5)
klik50 ryg(1), 50 bryst(1), 100 ryg(2), 200IM(2)

Laust Norgren

1995

100 fri(3), 50 fly(3), 100 fly(3),50 fri(4), 200 fri(4), 200 fly(4)klik50 fly(2)

Olivia Burmester

Junior

klik200 fly(4), 100 fly(5), 50 fly(5)klik

200 fly(1), 100 fly(3), 50 fly(3)

Kristian Outinen

Senior

klik

100 bryst(3), 100 IM(3), 50 ryg(4), 50 bryst(5)

klik

50 bryst(2)

Aksel Bjerregaard

1994

klik

100 fri(3), 50 bryst(5),200 fri(5)

klik

50 bryst(3)

Jonas Kaadtmann

1997

200 IM(2), 400 IM(2), 400 fri(4), 100 fri(4)

Asbjørn Munk

1995

klik

100 bryst(4), 50 bryst(4)

Caroline grønlundJuniorklik50 fly(5), 100 fly(5)